Pozývame na FDLT 2018. Viac v článku.

vypniTVVypni telku, zapni seba! je celoslovenská kampaň pre deti a dospelých na podporu aktívneho prežívania voľného času. Organizuje ju eRko-HKSD od roku 2001. Táto kampaň bude prebiehať od 25. do 31.mája 2015. Aj naša farnosť a naše stretko sa rozhodlo zapojiť do tejto kampane, preto chceme pozvať všetky deti, ktoré sa neboja výzvy na týždeň vypnúť televízory a počítače a stráviť ten čas s nami na stretnutia v pondelok, utorok, stredu, štvrtok a nedeľu o 15:00 v KKD.

     Je sobota ráno. Veľa detí ešte spí, alebo pozerá rozprávky v televízii, ale deti našej farnosti sú už dávno hore a celé radostné sedia v autobuse. Kam sa to vlastne vybrali? Na Arcidiecéznu púť detí do Obišoviec. S požehnaním otca Rastislava sme sa vyrazili na cestu.

Vyvrcholením detského činu pomoci bolo pre naše stretko vystúpenie s názvom 25.hodina. Ním sme chceli priniesť radosť a úsmev pre našich príbuzných a kamarátov. Nacvičovanie bolo niekedy náročné, ale zostali sme vytrvalí. Každý predviedol na javisku to, čo mu najlepšie ide. Jedny hrali na hudobných nástrojoch, ďalší spievali, či recitovali básničky. Chlapci sa nám postarali o techniku, ozvučenie, osvetlenie. Kulisy vyrábali staršie dievčatá. Každý prispel svojim dielom a preto záverečný potlesk patril všetkým. Všetci prítomní odchádzali s úsmevom na tvári, a preto môžme byť spokojný, že sa náš cieľ podaril. Po predstavení sme odovzdali každému dieťaťu diplom za to, že odhalil tajomstvo veže a ukázal, že dokáže byť VYTRVALÝ.


Klára Demčáková