FARSKÉ OZNAMY

02. 08. 2020 – 08. 08. 2020


1.    Sviatosť zmierenia sa bude vysluhovať od pondelka  03. augusta do piatku 7. augusta od 17.30 hod. do 18.15 hod..
2.    Dnes 2. augusta možno získať vo všetkých farských kostoloch, v bazilikách minor a v katedrálnych chrámoch úplné odpustky „Porciunkuly“. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána – Otče náš – a Vyznaním viery – Verím v Boha.   
3.    Dnes je prvá nedeľa mesiaca. Po ružencovej pobožnosti bude až do večernej svätej omše k tichej poklone vyložená Sviatosť oltárna. Po ruženci bude výmena ružencových tajomstiev.
4.    Na prvý piatok mesiaca bude od 15.00 hodiny až do večernej svätej omše vyložená Sviatosť oltárna. Začneme Korunkou Božieho milosrdenstva. Adoráciu ukončíme prvopiatkovou pobožnosťou o 18.15 hod..
5.    Toho roku sa tradičná pešia pút do Czestochowej nekonala. Včera sa na púť v obmedzenom režime vydali 2 kňazi a jeden bohoslovec. O. Kazimir a vranovský rodák o. Roman Haško a náš pavlinský bohoslovec br. Vladimír Bartko. V pondelok sa k nim pripojí o. Juraj Tirpák. Úmysly za ktoré budú putovať môžete poslať na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Sledujte oficiálnu stránku baziliky: bazilikavranov.sk alebo FB stránku: Bazilika Narodenia Panny Márie Vranov-Sever.           
                        

Modlitba za zosnulých:
Tento týždeň nás do večnosti predišli: 60- ročný Ivan Goroľ a 69- ročný Miroslav Milták. Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.