Parroquia San Martín Obispo, San Martín Tilcajete
y Santa Ana Zegache, Oaxaca.
Arquidiócesis de Antequera – Oaxaca, A. R.
Calle Independencia #1, Reforma y Oriente, Centro, CP 71506; Tel.:5249208; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Otec Rastislav Ivanecký, OSPPE
Prior a farár
Komunita Otcov pavlínov
Veriaci Farnosti Narodenia Panny Márie, Vranov Sever

Pochválený buď Pán Ježiš Kristus.
Srdečne pozdravujem Otec Rastislav, aj ostatných spolubratov v komunite. Taktiež pozdravujem všetkých rodákov a veriacich vo farnosti pri priležitosti odpustovej slávnosti v rodnom Vranove a vo farnosti Narodenia Panny Márie. Verím, že tak ako každý rok sa pripravujete na dôstojné slávenie tejto výnimočnej udalosti v našom meste a vo farnosti. Každoročne si v týchto dňoch spomínam na Vás a sledujem priebeh deviatnika a slávnosti.

Chcel by som sa podeliť s Vami o novinky v mojej službe. V deň spomienky na Svätého farára Arského, 4. augusta, ma arcibiskup v Arcidiéceze Antequera Oaxaca v Mexiku- José Luis Chávez Botello- vymenoval za správcu dvoch farností: Svätého Martina biskupa v Tilcajete a Svätej Anny v Zegache.
V týchto dvoch farnostiach mám dohromady 12 filiálok a jedného kaplána. Filiálky sú v rôznej vzdialenosti, je potrebné cestovať medzi jednotlivými dedinami- vzdialenosti sú výrazné, niektoré sa nachádzajú vo vrchoch po zlých cestách. V nedeľu slúžime pravidelne najmenej 9 omší, cez týždeň v pracovný deň mám niekedy aj 3-4 omše. Samozrejme okrem toho iné pastoračné povinnosti.
Arcidiecéza je veľmi veľká územne, má málo kňazov, väčšina z nich v staršom veku, mnohí kňazi slúžia až do svojej smrti. Ekonomická, kultúrna a politická situácia v Mexiku a špeciálne v štáte Oaxaca, kde sa teritoriálne nachádza arcidiecéza kde slúžim, Cirkev osvietená Duchom Svätým už dlhší čas pracuje na „Kampaňi za zmierenie a pokoj”. Verím, že nabudúce napíšem viac o tejto situácii, ale už teraz Vás pozývam, aby ste sa modlili a prosili za zmierenie a pokoj.
Spomínam na Vás všetkých, ďakujem za Vaše modlitby a obety, a prosím naďalej o Vaše modlitby. Prajem Vám hlboko duchovne prežité odpustové slávenie Narodenia Našej Matky Panny Márie.

Želám všetkým hojnosť Božieho požehnania a v modlitbe ostáva P. Darius Čarš, správca farností Svätého Martina biskupa v Tilcajete a Svätej Anny v Zegache v Mexiku a váš rodák.


San Martín Tilcajete, 01 septembra 2015.