Dr. Susan Stanfordová napísala knihu o vlastnej skúsenosti s interrupciou (Will I Cry Tomorow? New York,1987). Spomína: "Počas ďalšej jeden a pol hodiny sa moje telo postupne pozviechalo z bolesti a šoku z podstúpeného zákroku. Nie však moja psychika. Konzultantka Julie ma varovala, že asi zakúsim pocit straty. No toto bola prázdnota. Bezútešnosť. Alebo ešte niečo horšie, čo nemožno nikdy pomenovať. Predtým som mala osobnosť, život, dušu. Teraz som bola telom s črepmi vnútri. Bol to práve pocit rozbitosti, ktorý som nemohla uchopiť..."

Toľko krátke svedectvo o šírke a intenzite bolesti po potrate. Zmierenie sa s Bohom je len jednou čiastkou procesu, ktorým potrebuje prejsť osoba po skúsenosti umelého potratu. Potrebuje sa zmieriť s dieťaťom, partnerom a hlavne so sebou. Potrebuje uzdraviť svoj jemný a zároveň komplikovaný emocionálny svet.

Projekt Ráchelina vinica vznikol ako prejav lásky a pomoci pre osoby, ktoré (často neviditeľne) trpia bolesťou po potrate. Pravidelne ho ponúkame verejnosti, aby sa čím viacerým pomohlo a pokročili vo vnútornom uzdravení. 

Najbližšie sa bude konať 24. - 26. februára 2023 v banskobystrickom kraji. (Možno Vás zarazí, že je to ďaleko pre vašich ľudí. No kto potrebuje pomoc, inak vníma vzdialenosti. Ba často pociťujú väčšiu vzdialenosť ako výhodu.)

Kontakt na registráciu: 0911 911 794 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

received 531990138909669