V sobotu 13. októbra 2018 sa v záhrade pri našej bazilike konala Svätohubertská sv. omša za účasti členov klubu chovateľov tatranských duričov, ktorí boli pozvaní do Vranova nad Topľou na 1. ročník špeciálnych skúšok spolu so súťažou o Pohár prezidenta klubu chovateľov tatranských duričov. 

   Sv. omši predchádzal uvítací ceremoniál na námestí pred budovou AOC, kde  okrem domácich hostí a súťažiacich privítali aj hostí z Maďarska a Poľska. Odtiaľ sa všetci prítomní v slávnostnom sprievode presunuli do záhrady Baziliky Narodenia Panny Márie, kde sa následne slávila sv. omša.
Hlavným celebrantom sv. omše bol o. Rastislav Ivanecký OSPPE, farár a rektor baziliky. Spolu s ním v koncelebre bol poľský kňaz Przemyslaw Macnar z farnosti Lesk, ktorý pricestoval z poľskou skupinou chovateľov. Slávnosť fanfárami i spevom ďakovného Otčenáša ozdobil štvorčlenný poľovnícky orchester.

   Na záver sv. omši bol akt požehnania psovodov spolu s ich psíkmi. Po sv. omši sa účastníci premiestnili do Lesného, kde pokračovali vo svojom programe.
                                                                                                                                Veronika F.

Svätohuberstká sv. omša