Milý náš pútnik, pútnička...

„V tých dňoch sa Mária vydala na cestu a ponáhľala sa do istého judejského mesta v hornatom kraji.“ (Lk 1, 39). Mária sa ponáhľa aj k nám na našej životnej ceste, aby nám priniesla Ježiša Krista, Kráľa Pokoja.
     Deliac sa s Tebou radosťou veľkonočného rána zo zmŕtvychvstania nášho Pána a spievajúc s anjelmi Regina coeli laetare, spolu s našou nebeskou Matkou – Pannou Máriou Vranovskou Ťa chceme srdečne pozdraviť. Od nášho posledného stretnutia síce už uplynul nejaký ten čas, to ale neznamená, že by sme na Teba zabudli. Diagnóza pútnik je diagnózou na celý život!!!

     Život nám v posledných rokoch priniesol veľa krížov a skúšok a preveril našu trpezlivosť. Celková epidemiologická a spoločenská situácia znemožnila človekovi žiť plnohodnotný život a ako si si určite všimol, dotklo sa to aj našej púte, ktorá sa posledné roky bohužiaľ nemohla konať v plnohodnotnom profile. Rovnako aj udalosti posledných dní nás neustále presviedčajú, že aj v 21. stor. žiť život v pokojnom kraji nie je samozrejmosťou. Našťastie nám je to zatiaľ dopriané a za túto milosť by sme sa chceli tohto roku poďakovať organizáciou ďalšieho, v poradí už 32. ročníka tradičnej Pešej púte z Vranova do Čenstochovej pred Jej trón. Táto naša púť je pripravovaná v tradičnom termíne od 1. - 15. 8. 2022.
Vzhľadom k súčasnej geopolitickej situácii sa bude konať v duchu hesla:  „Pokoj Vám zanechávam svoj pokoj Vám dávam.“  Lebo keď On zavíta do nášho srdca, nastolí v ňom pokoj, ktorý následne môžeme vyžarovať na celý svet. A to je našou úlohou.
Preto Ťa touto cestou chceme spoločne povzbudiť, aby si po krátkej pauze spolu s nami vyrazil na túto našu púť za Kráľovnou pokoja. Samozrejme nič Ti nebráni vziať so sebou aj priateľa. Čas letí rýchlo a k organizácii púte nám ho už veľa neostáva. Vzhľadom k tomu, že 2 roky absencie púte určite napáchali škody, chceli by sme čo najskôr zistiť ich rozsah. Prosíme Ťa, aby si nám svoju prípadnú účasť, s ktorou samozrejme počítame :D , potvrdil v termíne do 15.6.2022  na email. adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Radi by sme s tým túžobne očakávaným pokojom vybavili všetky potrebné aj nepotrebné záležitosti.
Veľmi dobre vieme, že každý si v živote nesie svoj kríž a za posledné 2 roky sa ich mohlo nazbierať trochu viac, ale aktuálne veľkonočné obdobie nás učí, že našou nádejou je práve kríž, vďaka ktorému sa dokonalo naše vykúpenie. Nech nám Tá, ktorej viera neochabla ani pod krížom, vyprosí milosť pokoja a radosti v našom každodennom životnom putovaní.
Tešiac sa na stretnutie a spoločne nabehané kilometre, za pútnicky tím srdečne pozdravujú

                                                                                                    o. Konrad Blicharski OSPPE,
                                                                                                    br. dk. Vladimír Bartko OSPPE
                                                                                                    br. Lukáš Bičej OSPPE

 

„Matka Sedembolestná, naša patrónka, oroduj za nás."