...manželské večery boli fajn. Nemyslím si, že mi nejako prevratne zmenia život, ale snažíme sa s manželom pri rozhovoroch viac počúvať a rešpektovať druhého . Keď uvidím, že to upadá do pôvodného stereotypu, určite pripomeniem manželovi prednášky manželov Nicky a Sily a otvoríme si knihu Ako budovať zdravé manželstvo na celý život. Spomínali ste, že Vy tento kurz vediete už po 8 krát a stále viete niečo nové objaviť. Aj ja si to myslím, že opakovanie je matkou múdrosti. Nestačí len raz absolvovať kurz, ten dá podnet. Všetko som si ani nepamätala, aj úlohy som si robila niekedy na poslednú chvíľu. Ale určite si budem listovať v knihe, aby som si oživila, čo som za tú dobu napočúvala/ než malá Ninka vyrástla z týždňového bábätka na 2 mesačné.

Vďaka patrí Vám, manželom Kyselovcom a Vašej milej ochotnej dcére Emily, ako nám neúnavne ponúkala čaj a kávu /aj s Valikou/ a upozornila - tento máme nový, myslím čaj. Bola tam stále, my sme 1x chýbali. Stále pridala úsmev, to sú tie maličkosti, na ktoré sa nezabúda. Tie krásne mladé manželské páry, ich svedectvá. Ich mená si veľmi nepamätám, ale keď ich stretnem v meste, určite ich spoznám a pozdravím. Vrelo odporúčam každému, hodnotne strávený čas, aj keď ja som bola zvyknutá v piatok o 18.00 hod. chodiť na sv. omšu. Moja mama hovorí: “Kto sa Boha neopustí, toho ani Pán Boh neopustí.“

Majka a Karel N.

Môžeme úprimne povedať, že kurz Manželské večery nám zachránil manželstvo. Do kurzu sme sa prihlásili v čase, keď náš vzťah bol v totálnych troskách. Obaja sme brali manželstvo na ľahkú váhu. Boli sme si istí prítomnosťou toho druhého, až sme skoro jeden druhého stratili. Lásku k sebe sme síce neprestali cítiť, no prestali sme si venovať pozornosť. Obaja sme nesmierne šťastní, že sme spoločne zachránili naše manželstvo, no zároveň nám je ľúto, že sme o tomto kurze nevedeli skôr. Mnohé chyby by sme neboli nikdy spravili.

Michal a Eva Š.

Kurz "manželské večery" bol pre nás príjemne a užitočne stráveným časom, ktorý nám pomohol prehĺbiť náš  vzájomný vzťah. Po 15 rokoch manželstva sme brali kurz manželských večerov ako akúsi príležitosť na "duchovnú obnovu" nášho vzťahu. Sme vďační, že sme sa mohli zúčastniť týchto stretnutí, kde sme počuli mnoho zaujímavých tém a strávili spolu ako manželia čas, ktorý bol vyhradený len pre nás. Odnášame si veľa užitočných rád, myšlienok, povzbudení a pekných spomienok, ku ktorým sa budeme určite často vracať. Srdečná vďaka patrí najmä manželom Bradovkovým a Kyselovým, ktorí nás týmito večermi sprevádzali a ich manželstvá sú povzbudením pre mnohých ďalších.

Alenka a Ľuboš T.