Dňa 10.02.2018 sa v Katolíckom kultúrnom dome pri Bazilike minor vo Vranove nad Topľou uskutočnila jedna významná spoločenská udalosť. Dámy prišli v róbach a páni v oblekoch. Svedčilo to o tom, že sa to ponesie v slávnostnom duchu, za sprievodu hudby a spoločenského tanca. Bol to nepochybne náš v poradí už 8. farský ples.

   Ples sa tradične začal svätou omšou o 18.30, ktorú celebroval o. Konrád, ktorý nás spolu s o. Rastislavom poctili svojou prítomnosťou aj na samotnom plese. Hoci je náš farský ples už tradíciou, každý doň vstupoval s očakávaním, čo mu tento večer a táto noc prinesie. Už pri vstupe do sály nás očarila krásna výzdoba. Všetko bolo pripravené a samotný večer sa mohol začať. V úvode sa nám predstavil tanečný pár Eugénia Fickova a Pavol Pavučko so svojou cha-chou. Ich spoločenský tanec nás nenechal chladnými, a po ľahkom predjedle sme sa aj my oddali tanečným rytmom. Celým večerom nás sprevádzal DJ Amadeo, ktorého hudba spôsobila, že čas pri tanci utekal závratnou rýchlosťou. Tempo sa spomalilo keď nadišiel čas tomboly. Približne 60 cien čakalo na svojich majiteľov. Po tombole nás už čakali bohaté švédske stoly a zábava pokračovala do skorého rána.
   Prípravy na takýto ples netrvajú, deň, dva či tri. Trvajú niekoľko týždňov ba až mesiacov. Vyžadujú si veľkú dávku námahy a trpezlivosti, no výsledok vždy stojí zato. Spokojnosť na tvárach ľudí je pre nás znamením, že sa oplatí v tejto tradícii pokračovať aj naďalej.

                                                                                                                 Katarína Tuššaiová

Farský ples 2018