26. 3.   – 01. 4. 2017


1. V období Veľkého pôstu vás srdečne pozývame na spoločné pobožnosti Krížovej cesty, ktoré sa v našej bazilike konajú v stredu o 17.30 hod. pre deti, v piatok o 17.30 hod. pre mládež a v nedeľu o 14.30 hod. Na budúcu nedeľu nás Krížovou cestou budú sprevádzať otcovia rodín.
2. Dnes po Krížovej ceste pozývame deti na stretnutie spoločenstva eRKo.
3. Srdečne pozývame na gospelový festivalový večer Gospel song 2017, ktorý sa uskutoční v sobotu 1. apríla o 19.00 hod. v Mestskom dome kultúry.
4. Náš spolubrat Martin Gajarský, rodák z Trnavy, dňa 25. 3. 2017 na Jasnej Hore zložil večné sväté sľuby v Ráde svätého Pavla Prvého pustovníka. Zverujeme ho do vašich modlitieb.
5. V tomto týždni pripadá prvá sobota mesiaca. Fatimská ružencová pobožnosť začne o 9.00 hod., po nej bude svätá omša a eucharistická poklona.
6. Na budúcu nedeľu po Krížovej ceste bude až do večernej svätej omše k tichej poklone vyložená Sviatosť oltárna. Po Krížovej ceste bude tiež výmena ružencových tajomstiev.
7. Aj tento rok môžete poukázať 2 % z dane pre občianske združenie BAZILIKA VRANOV, ktorého náplňou je zachovávanie kultúrnych hodnôt a rozvíjanie rôznych aktivít v našej bazilike a farnosti. Potrebné tlačivá si môžete vyzdvihnúť pri vchodoch do baziliky a v kancelárii.

Modlitba za zosnulých:Tento týždeň nás do večnosti predišli Ján Kanaláš (62), Ján Marcinčín (80). Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.